O zakładzie

AdobeStock 170601825 1

Zakład Patomorfologii UJK powstał w 2005 roku i od tego czasu jest sukcesywnie rozwijany i doposażany.  Pierwszym Kierownikiem Zakładu, który wniósł istotny postęp w zakresie badań naukowych oraz planowania dydaktyki była pani prof. dr hab.n. med Anna Nasierowska-Guttmejer. Jej następcą i aktualnie kierującym Zakładem Patomorfologii Klinicznej i Doświadczalnej został dr hab.n.med. Piotr Lewitowicz, prof. UJK

Jesteśmy zespołem pełnym entuzjazmu i dobrej energii, którą przekładamy na efektywną dydaktykę studentów kierunków medycznych.

Jako Zakład realizujemy współnie dydaktykę histologii, patomorfologii oraz medycyny sądowej dla studentów Collegium Medicum UJK.

Majac własne doświadczenie zawodowe oraz nowoczesne zaplecze naukowo-dydaktyczne, jak również diagnostyczne staliśmy się naturalnym partnerem medycznym dla jednostek służby zdrowia w regionie oraz wymiaru sprawidliwości.

Wzbogacanie bazy dydaktycznej również w unikatowe preparaty zapewniają stały progres dydaktyki.

Celem naukowym na najbliższe miesiące jest analiza wielogenowa za pomocą sekwencjowania następnej generacji w chorobach ze spektrum autyzmu, raka trzonu macicy, raka jelita grubego, raka okrężnicy, a nestępnie raka trzustki i jajnika.